Immunrendszer és szezonális problémák

Az évszakváltozások átmeneti időszakában (tavasszal és ősszel) a megfázás, a felső légúti és emésztőrendszeri megbetegedések előfordulása ugrásszerűen megnő.

A hagyományos kínai orvoslás (TCM) az adott évszak jellegzetességeit szem előtt tartva éppen ezért ősszel az immunerősítésre koncentrál. Ehhez hozzájárulhat többek között a megszokottnál könnyebb öltözködés, a pontyból készült halászlé, a ginseng, a jujuba, a lándzsás útifű és a gesztenye rendszeres fogyasztása. És bármilyen meglepő, a TCM szerint az ősz kiváló időszak a fogyókúrához is.

Erőteljes folyadékpótlás, magas alkoholtartalmú italok, fűszeres, zsíros ételek mellőzése

A hosszú meleg nyarat követően az emberi szervezetnek is nagy mennyiségű folyadékpótlásra van szüksége az ősszel gyakran fellépő folyadékhiány elkerülése végett.

A hagyományos kínai orvoslás szerint ősszel a betegségek elkerülése érdekében fokozottan érdemes odafigyelni a folyadék-, és vitaminbevitelre, hogy légzőrendszerünk nyálkahártyáját megóvjuk. Ehhez minél több teát – pl. szűzteát, visiona teát vagy Echinaceát és gyömbért tartalmazó teakeveréket – és lédús savanyú ételeket – például szőlőt, galagonyát, kivit – érdemes fogyasztani, amelyek májunk védekező képességét is erősítik.

A légutakra jótékony hatással van a lándzsás útifűből és C-vitaminból készült szirup rendszeres fogyasztása is. Ebben az évszakban ajánlott továbbá a magas alkoholtartalmú italok, illetve a csípős, fűszeres és nehezen emészthető ételek teljes mellőzése.

Immunerősítés a megszokottnál könnyebb öltözékkel és pontyból készült halászlével

A kínai gyógyászat úgy tartja, hogy tavasszal kissé melegebben, ősszel pedig kissé könnyedebben kell öltöznünk a megszokottnál, így támogathatjuk immunrendszerünk megfelelő működését. Az ősz beköszöntével ne siessünk felvenni melegebb ruhadarabjainkat, inkább hagyjunk időt szervezetünknek, hogy magától alkalmazkodjék a hűvösebb időjáráshoz.

Az állati eredetű fehérjebevitel, így a marhahúsból, marhaínból és tyúkhúsból készült levesek, valamint a pontyból készült halászlé fogyasztása ugyancsak jótékonyan segítheti a felkészülést a hideg hónapokra. Az idősebb és gyengébb szervezetet pedig hatékonyan támogathatjuk ginseng, méhpempő-készítmények, jujuba és gesztenye gyakori fogyasztásával.

A kínai orvoslás szerint az ősz kiváló időszak a fogyókúrához

A hagyományos kínai orvoslás szerint az ősz kiváló időszak a fogyókúrához is. Legtöbben tavasszal, a nyár beköszönte előtt kezdenek hozzá a fogyókúrához, hiszen a felesleges kilók a lenge nyári öltözetben még feltűnőbbek.

A hagyományos kínai orvoslás szerint ugyanakkor ősszel, amikor szervezetünkben megkezdődik a felhalmozás időszaka, még inkább érdemes diétát tartani, hogy elkerülhető legyen a nem kívánt súlygyarapodás. A keleti orvoslás a fogyókúrás étrend hasznos kiegészítőjeként tartja számon például az algasalátát, a fafülgombát, a szűztea kekszet, a babot, a jégretket és a spenótot. Egy-egy helyi masszázs pedig a vérkeringést fokozva ugyancsak sok zsírsejtet éget el, és a bélmozgást is javítja, ami szintén segítheti a fogyást.

A hűvösebb őszi estéken feküdjünk és reggel is keljünk korábban, s kezdjük a napot testmozgással, így sokat tehetünk tüdőnk egészségéért. Telve leszünk energiával, szervezetünk ellenállóbb lesz a betegségekkel szemben, és könnyebben alkalmazkodik majd a téli hideghez.

A Dr. Chen Patika számos vitaminkészítményt ajánl az immunrendszer egészséges működésének fenntartására. Válogasson kényelmesen termékeink közül webáruházunk kínálatában!