Crataegus pinnatifida
Liečivá rastlina mesiaca:
Crataegus pinnatifida

Napíšte nám:

Pre viac informácií o našich produktoch:

Oriental Herbs Kft.

História značky Dr. Chen Patika

Úvod – stretnutie tradičnej múdrosti a vedy, už 20 rokov

Produkty značky Dr. Chen Patika sme vyvinuli na základe holistického prístupu, lebo sme hlboko presvedčení, že každý si môže zlepšiť zdravie, ak venuje dostatok pozornosti správnej výžive. Pri vytváraní nových produktov sme vychádzali z princípov tradičnej čínskej medicíny . Aplikovaním moderných poznatkov získaných z oblasti vedy o výžive a použitím najmodernejších technológií sme vytvorili produkty, ktoré Vám pomôžu vydať zo seba to najlepšie.


Kvalita je pre nás mimoriadne dôležitá. Naše produkty sú vyrobené v našom vlastnom závode v Budapešti, ktorý získal mnoho uznaní. Závod zodpovedá najnovším medzinárodným farmaceutickým normám, požiadavkám medzinárodných noriem GMP, ISO 9001, ISO 14001 a NQA. V rámci Siedmeho rámcového programu Európskej únie sme v roku 2006 vyhrali verejnú súťaž zameranú na výskum a inováciu. Účinné látky nakupujeme od spoľahlivých dodávateľov skontrolovaných vlastnými odborníkmi a naše produkty pravidelne testujeme v prísnych laboratórnych podmienkach. Pre viac informácií o našom závode kliknite sem! 

Naša história:

Pôvodnú koncepciu vyvinul Dr. Chen Zhen, PhD. začiatkom 90-tych rokov minulého storočia. Dr. Chen je kandidátom lekárskych vied, ale vzdelanie získal aj v oblasti tradičnej čínskej medicíny. Za svoj životný cieľ si vytýčil modernizovať tradičné liečivé výrobky prostredníctvom vedeckých výskumov a oboznámiť s nimi európskych spotrebiteľov.

Do strednej Európy prišiel ako klinický lekár koncom 80-tych rokov minulého storočia. Počas svojho pôsobenia v Maďarsku si všimol, že pacientom tu predpisujú veľmi silné syntetické lieky aj vtedy, keď je pacient len mierne chorý. Syntetické lieky môžu mať vážne vedľajšie účinky, nehovoriac o tom, že pacienti musia za ne zaplatiť neraz oveľa viac, ako by bolo potrebné. Lekári v jeho vlasti odporúčajú v takýchto prípadoch radšej liečivé rastliny alebo výživové doplnky namiesto liekov. Čínska medicína má na zreteli okrem “zdravia” a “choroby” aj prechodné štádium medzi týmito dvomi stavmi, keď sa choroba nedá ešte modernými prostriedkami preukázať, človek “nie je ešte chorý, ale už nie je ani zdravý”. Ide o stav, ktorý sa vyznačuje únavou, letargiou, podráždenosťou, malátnosťou. V takomto prípade možno správnou výživou a užívaním výživových doplnkov predísť vzniku závažného ochorenia. Dr. Chen si spomenul na liečivé rastliny s vynikajúcimi účinkami, ktoré už tisícročia používajú v jeho vlasti pri podobných zdravotných ťažkostiach. Rozhodol sa, že ich zavedie aj v Európe.
V Európe v tom čase pristupovali k čínskej medicíne v jej pôvodnej forme ešte s určitým skepticizmom aj napriek tomu, že vedecké výsledky potvrdili účinnosť mnohých liečivých rastlín. V záujme prekonania tohto prístupu Dr. Chen spojil svoje poznatky z oblasti výživy, modernej medicíny a tradičného liečiteľstva a vyvinul také inovatívne produkty, ktoré sú založené na tradičných princípoch, ale obsahujú vedecky overené komponenty. Veľkú pozornosť venuje aj tomu, aby jeho výrobky svojou chuťou a tvarom držali krok s dobou a vyhovovali požiadavkám moderného životného štýlu.
Od tej doby uplynulo viac ako 20 rokov, ale Dr. Chen sa celým srdcom a dušou venuje svojej práci zameranej na rozšírenie prírodných prostriedkov a liečivých rastlín aj dnes. Pri tvorbe nových produktov mu od tých čias pomáha početný tím vynikajúcich vedcov, lekárov a odborníkov na bylinky a liečivé rastliny. V priebehu rokov vyvinul viac ako 100 produktov, ktoré sú úspešné nielen doma, ale aj v ďalších krajinách EÚ a sú v predaji vo väčších drogériách (DM, Rossmann), supermarketoch (Tesco, Auchan), lekárňach a v bio predajniach.
Dr. Chen získal za svoju prácu rad profesionálnych ocenení. Ako prezident Stredoeurópskej verejnoprospešnej asociácie čínskej medicíny a farmácie, člen predsedníctva Európskej komory tradičnej čínskej medicíny (ECC-TCM) a viceprezident Excellent Food Association pre Európu, školiteľ TČM a profesor pôsobiaci na viacerých univerzitách v Maďarsku a v Číne sa snaží o to, aby čo najviac ľudí poznalo blahodarné účinky správnej výživy, zdravej životosprávy a liečivých rastlín. Tento záväzok sa pre neho ukrýva v starom čínskom prísloví:


„Človek je SÁM SEBE najlepším lekárom na svete.“


Viac informácií o Dr. Chenovi nájdete v denníku Népszabadság
 

Tekintse meg videónkat!

Hazánkban egyedi, modern
GMP-s irányelvek alapján tervezett
üzemünkben készítjük termékeinket
gondosan válogatott alapanyagokból.

A Dr. Chen Patikáról bővebben

Tovább >

 

 


Parse error: syntax error, unexpected $end in /web/orientalherbs/orientalherbs/stat/var/last.php on line 807